Bea Džonsones Zero Waste dzīvesveida lekcija Ruckā

O waste

Ruckas mākslas rezidenču centrā ar iedvesmojošu lekciju par videi draudzīgu dzīvesveidu uzstāsies populārās grāmatas “Zero Waste Home” autore Bea Džonsone (Bea Johnson) no ASV. Bezmaksas lekcija notiks trešdien, 22. jūnijā plkst.17.00, Cēsīs Piebalgas iela 19. https://www.facebook.com/events/1740461139507250/

Kopš 2008. gada Bea Džonsone ar savu ģimeni, vīru un diviem dēliem, sāka samazināt ikdienas atkritumu apjomu un patērēt pēc iespējas mazāk dabas resursus. Bea ideoloģijas pamatā ir pieci punkti – atteikties, samazināt, otrreiz izmantot, šķirot un pārstrādāt (5R’s: Refuse, Reduce, Reuse, Recycle, and Rot). Ieguvumi ir gan finansiāli, tērējot mazāk resursus samazinās izmaksas, gan ekoloģiski, mājsaimniecībā nepārstrādājamo atkritumu apjoms gadā ir samazinājies līdz nelielas stikla burkas tilpumam. Bea apliecina, ka videi draudzīgs dzīvesveids ir ne tikai moderns, bet arī ļauj dzīvot ievērojami veselīgāk, kā arī ietaupīt laiku un naudu.

Bea ar padomiem un atjautīgiem ikdienas risinājumiem dalās savā blogā, kuru lasa miljoni visā pasaulē. Viņa gadu laikā gūto pieredzi ir apkopojusi grāmatā “Zero Waste Home”. Izdevums ieguvis ievērojamu lasītāju interesi, kļūstot par bestselleru, un tulkots deviņās valodās. 2011. gadā Bea ieguva The Green Awards apbalvojumu par ieguldījumu vides izglītībā. Šobrīd viņa ar savām lekcijām uzstājas universitātēs, konferencēs un uzņēmumos, kā Google, Adobe, Ikea un citos. Tāpat viņa piedalījusies dažādos televīzijas raidījumos, tajā skaitā The Today Show un BBC Breakfast. Pateicoties Bea spējai aizraut auditorijas amerikāņu laikraksts The New York Times viņu ir nosaucis par Waste-Free dzīvesveida priesterieni.

Saistītās ziņas