Aicina uz terrazzo apdares plākšņu izgatavošanas darbnīcu

Ruckas mākslas un izglītības centrs aicina Cēsu novada iedzīvotājus piedalīties Terrazzo apdares plākšņu izgatavošanas darbnīcā 7. novembrī no plkst. 10:00 līdz plkst. 14:00 Ruckas mākslas rezidenču centrā, Piebalgas ielā 19, Cēsīs. Darbnīcu vadīs arhitekti no NOMAD architects. Pieteikšanās atvērta līdz 6.novembrim.

7. novembrī no plkst. 10:00 līdz plkst. 14:00 Ruckas mākslas rezidenču centrā terrazzo apdares plākšņu izgatavošanas darbnīcā būs iespēja apgūt jaunas zināšanas un iemaņas, kas pēc tam noderēs mājsaimniecībā, veicot uzlabojumus gan iekštelpās, gan ārtelpās. Darbnīcas izejmateriāli būs būvniecības procesu atlikumi, ar kuriem NOMAD architects arhitekti darbnīcas dalībniekiem iemācīs izveidot pievilcīgus un paliekošus apdares elementus.

Terrazzo ir salikts materiāls, ko izmanto kā apdares risinājumu. Tas var sastāvēt no visdažādākajiem izejmateriāliem – marmora, kvarca, granīta, stikla vai citu materiālu skaidām un atgriezumiem, kurus apstrādā ar cementa un polimēru saistvielu – rezultātā iegūstot neregulāru dekoratīvu mozaīkas rakstu.

Darbnīcas laikā NOMAD architects jauno arhitektu pavadībā darbnīcas dalībniekiem būs iespēja apgūt Terazzo apdares plākšņu izveides procesu. Vietu skaits ierobežots, tādēļ aicinām savu dalību pieteikt aizpildot pieteikuma anketu. Pieteikšanās atvērta līdz 6. novembrim. Piesakies: https://ej.uz/Terrazzo

Darbnīcas laikā tapušās plāksnes tiks izmantotas vides objekta “Pieturvieta RUCKA” – šūpoļu un sēdelementu veidošanā Ruckas parkā. Vides objektu “Pieturvieta RUCKA” veido Ruckas mākslas un izglītības centrs sadarbībā ar arhitektu birojs NOMAD architects, un tas top Latvijas Laikmetīgās mākslas centra publiskās mākslas programmas “KOPĀ” ietvaros. Veidojot vides objektu “Pieturvieta RUCKA”, tā autori ievēro ilgtspējīgas arhitektūras principus un iespējas atkārtoti izmantot būvniecības pārpalikumus. Objekta veidošana ir iespēja izglītot sabiedrību par aprites ekonomikas principiem, kas ir viens no Ruckas mākslas un izglītības centra darbības virzieniem. Savukārt jaunie arhitekti NOMAD architects Latvijā sevi ir veiksmīgi pieteikuši ilgtspējīgas arhitektūras jomā, ko apliecina Arhitektūras gada balvas 2020 nominācija par projektu “Go[a]t Waste?”.

Saistītās ziņas

Uzsāk vides objekta “Pieturvieta RUCKA” būvniecību Ruckas parkā

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra īstenotās publiskās mākslas programmas KOPĀ ietvaros Ruckas mākslas un izglītības centrs sadarbībā ar arhitektu biroju NOMAD architects Cēsīs, Ruckas parkā veido daudzfunkcionālu vides objektu “Pieturvieta RUCKA”. Objekta atklāšana paredzēta šī gada 17. novembrī. Vides objektu “Pieturvieta RUCKA” veidos šūpoles un ar tām saistīti sēdelementi un tas

Read more