Aicinām skolēnus uz plastmasas pārstrādes darbnīcu

2021. gada 4. septembrī no plkst. 12:00 līdz 14:00 Ruckas mākslas fonds organizē bezmaksas plastmasas pārstrādes darbnīcu skolēniem.

Darbnīcas dalībnieki uzzinās, kā rodas plastmasa, mācīsies atpazīt dažādus plastmasas veidus un to labās un sliktās īpašības, sapratīs, kā samazināt plastmasas patēriņu, un ko darīt ar plastmasas atkritumiem, ja tādi tomēr rodas.

Katrs dalībnieks tiek aicināts saglabāt un ņemt līdzi uz darbnīcu plastmasas atkritumus, kas katram nedēļas laikā ir radušies. Darbnīcā paredzēta praktiska un radoša darbošanās — līdzpaņemtie plastmasas izstrādājumi tiks smalcināti īpašos aparātos, individuāli iepazīstoties ar plastmasas pārstrādes procesu. Smalcināšanas procesā iegūtās plastmasas pārslas pēc tam tiks kausētas, veidnēs atspiežot suvenīrus, kurus katrs dalībnieks varēs paņemt līdzi par piemiņu un atgādinājumu par darbnīcu.

Darbnīcas mērķis ir veicināt skolēnos izpratni par ekoloģiskajām problēmām, ko rada plastmasa. Skolēniem būs iespēja uzzināt, kā darbojas plastmasas smalcināšanas un kausēšanas iekārtas, kādi fizikas principi pārstrādes procesā tiek izmantoti un kāpēc plastmasas šķirošana un pārstrāde ir tik nepieciešama. 

Darbnīca notiks Ruckas muižas pagalmā, Piebalgas ielā 19, Cēsīs divās grupās: 

12:00-13:00 — 8-12 g.v. skolēni
13:00-14:00 — 13-15 g.v. skolēni. 

Katras darbnīcas ilgums 1h.

Aicinām pieteikties darbnīcām, aizpildot anketu. Pieteikšanās: https://forms.gle/pSVPCjGJFshYxp3f6 
Vietu skaits ierobežots.

Lietus gadījumā darbnīca notiks Ruckas muižas verandā, tāpēc aicinām ņemt līdzi sejas masku. 

Darbnīcu vadīs Cycle plastic komanda: https://www.instagram.com/cycle.plastic/

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Saistītās ziņas

Aprites ekonomikas lekcijas un darbnīcas

Projekta “Ruckas mākslas fonda darbības stiprināšana un sabiedrības iesaistes veidošana aprites ekonomikas jomā” mērķis ir stiprināt Ruckas mākslas fonda kapacitāti darbā ar sabiedrības izpratnes veidošanu par bezatkritumu dzīvesveida un aprites ekonomikas tēmām un paaugstināt Cēsu novada un citu Latvijas novadu iedzīvotāju zināšanu un prasmju līmeni šajās tēmās. Lai sasniegtu šo

Read more

Aicina uz tekstila batikošanas darbnīcu

Aprites ekonomikas vasaras skolas ietvaros 2021. gada 17. septembrī no plkst. 18:00 līdz 19:00 Ruckas muižas pagalmā, Piebalgas ielā 19, Cēsīs notiks bezmaksas tekstila batikošanas darbnīca Darbnīcā iepazīsies ar vienkāršiem risinājumiem, kā pagarināt sava galdauta, krekliņa vai aizkaru dzīvi. Dodiet otro iespēju savam tekstilam, batikojot to ar melnas tintes palīdzību!

Read more