Latvijas Norvēģijas sadarbības projekta “Dzīve kustībā” foto izstāde Cēsīs

LifeInMotion A3 print

No 7. līdz 31. janvārim Cēsu izstāžu namā apskatāma Latvijas un Norvēģijas fotogrāfu un antropologu kopīgi veidota ceļojošā izstādi “Dzīve kustībā”. Projekts apkopo Norvēģijā dzīvojošo latviešu un Latvijā dzīvojošo norvēģu fotoportretus un dzīvesstāstus un, šobrīd tik aktuālo diskusiju par Latvijas iedzīvotāju emigrāciju un citu valstu bēgļu ierašanos Latvijā kontekstā, dod iespēju labāk saprast un izvērtēt aizbraukšanas iemeslus un paskatīties uz dzīvi Latvijā ar iebraucēju acīm. Visi stāsti pilnā garumāgarumā publicēti bezmaksas grāmatā. Līdzņemšanai tā pieejama izstādē.

 

Projektā piedalījās fotogrāfi Andrejs Strokins (LV), Terje Abusdal (NO), Inga Erdmane (LV), Kaspars Goba (LV), Iselin Mari Kristiansen (NO) un Sondre Sandvik (NO) un antropologi Liāna Beņķe (LV), Nina Bergheim Dahl (NO), Elīna Ķempele (LV), Erik Sandvik (NO), Hanna Skartveit (NO) un Anete Vanaga (LV).

Antropologi šī projekta ietvaros pētīja, kā cilvēki uztver piederību kādai kultūrai un kā viņi to kopj – vai viņi jūtas tuvāki mītnes zemes kultūrai vai vairāk cenšas turēties pie dzimtenes tradīcijām un ieražām. Savukārt fotogrāfu veidotās dokumentālās fotogrāfijas ir 18 cilvēku ikdienas portretējums viņu darba vietās, ģimenes lokā un atpūšoties. Šīs dokumentālās liecības, ļauj skatītājam ielūkoties izstādē portretēto cilvēku grāmatplauktos un ledusskapjos, iepazīt vidi, kurā viņi dzīvo un strādā, un satikt viņu draugus un kaimiņus, tādējādi parādot abu kultūru savdabību, dzīvesveida dažādību un atšķirības. Caur atsevišķu cilvēku un viņu ikdienas dzīves portretējumu izstāde “Dzīve kustībā” plašāku sabiedrību abās valstīs iepazīstina ar kaimiņvalsts cilvēku domāšanas veidu, uzskatiem un vērtībām.

 

Izstāde tapusi nodibinājuma “Elm Media” (Latvija) un Bergenas Starptautiskā filmu festivāla (Norvēģija) sadarbības projekta “Dzīve kustībā” laikā EEZ finanšu instrumenta programmas LV04 “Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” ietvaros izmantojot Īslandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finanšu piešķīrumu. EEZLV04/GSKA/2013/32 www.eeagrants.org

Vairāk par projektu “Dzīve kustībā” var atrast mājaslapā un facebook.

Saistītās ziņas