Ceturtdienas Aplis. Laura Prikule un Andris Indāns (Gas Of Latvia)

18. augustā plkst. 20.00 Ruckas mākslas rezidenču centrā rezidenti Laura Prikule un Andris Indāns (Gas Of Latvia) kopā ar apvienību ARTSOUND rīko tiešraides koncertu Ceturtdienas Aplis. Mākslinieki uzstāsies ar audiovizuālu performanci “Pasauļu vērotājs”. Tā ir pārvietošanās starptelpā starp dažādām īstām un imaginārām realitātēm miksējot dažādas izteiksmes formas. Uzstāšanos varēs vērot klātienē Cēsīs, Piebalgas ielā 19 un interneta tiešraidē.

Ceturtdienas Aplis komana ARTSOUND ir organizācija, kas vienuviet apvieno mūziķus, lai tie savā starpā dalītos ar zināšanām un pieredzi. Viņu mērķis ir radīt vietu, kurā iespējams atrast domu biedrus, veidot jaunas apvienības un grupas, projektus.

Viena no šī koncerta māksliniecēm, Laura Prikule darbojas multimediju instalāciju, tekstu un konstruētu situāciju laukā. Absolvējusi LMA un Sanfrancisko Mākslas institūtu. Piedalījusies mākslas festivālos Survival Kit, Supermarket Art Fair (Stokholmā), un Poētiskā robotisma projektos, izstādēs Baltijā un Skandināvijā.

Savukārt Andris Indāns ir skaņas mākslinieks un komponists, pazīstams ar eksperimentālās elektroniskās mūzikas projektu Gas of Latvia. Kopš GOL izveidošanas tapuši vairāk kā desmit albumi, kā arī izpētīti vairāki mūzikas virzieni un sniegti neskaitāmi koncerti Latvijā un citur Eiropā. Viena no viņa raksturīgākajām īpašībām ir nemitīgi savas valodas meklējumi, nezaudējot savu īpašo intonāciju. Dažādos posmos projekts ir pastāvējis ambient dub, drone, noise, industrial, elektro-akustisko improvizāciju, IDM un tehno. Andris Indāns raksta mūziku arī kino un teātrim, periodiski piesaka sevi skaņu mākslas kontekstā, piemēram, piedaloties Latvijas ekspozīcijā Arhitektūras biennālē Venēcijā 2014.

[sz-ytvideo url=”https://www.youtube.com/watch?v=GY52fSLEKAk” theme=”dark” cover=”local” start=”130″ responsive=”y” autoplay=”n” loop=”n” fullscreen=”y” disablekeyboard=”n” disableiframe=”n” disablerelated=”n” delayed=”n” schemaorg=”n” /]

Šobrīd abi Ruckas mākslas rezidenču centrā sākuši darbu pie projekta “Mazās stratēģijas mūsdienu realitātei”. Rezidenču cikls, kura laikā četri mākslinieki – fotogrāfi, skaņu un videomākslinieki sadarbojoties ar Cēsu novada iedzīvotājiem izveidos mākslas darbus – izrādes un izstādes, kas parāda vietējo iedzīvotāju mazās stratēģijas dzīvei mūsdienu mainīgajā pasaulē. Projekts “Mazās stratēģijas mūsdienu realitātei” top pateicoties Vidzemes plānošanas reģiona finansējumam Latvijas Valsts mežu atbalstītās “Vidzemes kultūras programmas 2016” ietvaros.

Saistītās ziņas