Dizaina domāšanas darbnīca Design Jam

 

Četras dienas no 29. marta līdz 1. aprīlim Ruckas mākslas rezidenču centrā notiek dizaina domāšanas darbnīca Design Jam.

Darbnīcu nolūks ir veicināt starpnozaru sadarbību un izmantot dizaina domāšanas pieeju inovatīvu, lietotājiem draudzīgu risinājumu atrašanā dažādām pilsētvides un sabiedrības problēmām. Darbnīcu ietvaros studenti no Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Kultūras akadēmijas, Banku augstskolas un Rīgas Stradiņa universitātes mācās radošās domāšanas metodes, daudznozaru sadarbību komandās, kā arī iedomāto risinājumu testēšanu sabiedrībā, tādējādi veicinot dizaina domāšanas prakses ieviešanu Latvijā.

Cēsīs kā galvenās darbnīcu izpētes tēmas ir:

  1. radošas metodes pašvaldības komunikācijai ar iedzīvotājiem – kā padarīt zināmus iedzīvotājiem novada attīstības plānus un kā iesaistīt iedzīvotājus šo plānu tapšanā;
  2. radoši paņēmieni Cēsu radošo uzņēmēju platformas SKOLA6 tēla veidošanai,

Dalībnieku prezentācijas 1. aprīlī plkst. 15.00 Vidzemes koncetrzālē Cēsis.

Darbnīcas vada informācijas dizaina, dizaina domāšanas un dizaina menedžmenta eksperts no Austrijas Martins Foslaitners (Martin Foessleitner). M. Foslaitners ar savu pieredzi kā pasniedzējs dalās S. Freida Vīnes universitātē, Danūbes Universitātē Kremsā un Taivānas Nacionālajā zinātnes un Tehnoloģiju universitātē Taipejā. M. Foslaitners ir Informācijas dizaina institūta (IIID) un Austrijas dizaineru apvienības Designaustria biedrs, kā žūrijas dalībnieks piedalījies IIID European Design Award piešķiršanas procesā.

Design Jam rīko Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa, Dizaina informācijas centrs sadarbībā Cēsu novada pašvaldību.

Saistītās ziņas