Izstāde “Urbānie svētceļnieki – progresīvās modes veidoli”

Otrdien, 24. oktobrī, plkst. 17.00 Cēsu Izstāžu namā notiks Monika Zabel (Ņujorka/Hamburga) modes kolekcijas “Urbānie svētceļnieki – progresīvās modes veidoli” atklāšanas pasākums. Savukārt izstādes noslēguma pasākums –   modes demonstrējumi – gaidāms 5. novembrī plkst. 13.00.

Kolekcija tapusi māksliniecei piedaloties Ruckas starptautiskās mākslas rezidenču programmas ietvaros 2017. gada septembrī un oktobrī. Kolekcjas noformēšana pilnībā norisinājusies Cēsīs, izmantojot vietējo iedzīvotāju piedalīšanos un palīdzību.

“Urbāno svētceļnieku” apspēlētie motīvi ir ceļošana, pārvietošanās starp dažādām telpām un vietām, jauni iespaidi un atklājumi, kā arī pārtapšana: par svētceļnieku, ceļotāju, bēgli un pētnieku.

Materiāli, kas izmantoti kolekcijā un to iedvesmojuši, nāk no visas pasaules un dizaineres ceļojumiem: Baku un Briseles, Parīzes un Hamburgas, Kairas un Ņujorkas… 

“Urbānie svētceļnieki” ir unikāla modes kolekcija, kurā izmantoti augstvērtīgi dabiska auduma tērpi ar individuālu vēsturi un raksturu; tie pārstrādāti un pielāgoti mūsdienīgam kontekstam. Šajā procesā tika pielietotas dažādas ilgtspējīga dizaina metodes, to skaitā dekonstrukcija un rekonstrukcija, atkārtota materiālu izmantošana un “bezatkritumu” (zero-waste) pieeja.

Uz skatuves viens aiz otra uznirs pieci urbānie svētceļnieki, uz neilgu brīdi atrodoties visi kopā. Katram apģērbu komplektam piemīt sava identitāte un raksturs, un katra ietērpa “DNS” un tā izveides process tiek atklāts ar tērpa personīgā stāsta palīdzību, sniedzot liecību par to, kas šie tērpi bijuši un kas ir tagad, no kā tie darināti un no kādām pasaules vietām tie nāk. Izstādes ekspozīciju papildina neliela Wunderkammer ar objektiem, kurus māksliniece atradusi Cēsīs. Kolekcija pēc izstādes Cēsīs turpinās svētceļojumu, lai tiktu izrādīta citās vietās.

Māksliniece. Monika Zabel ir absolvējusi Ņujorkas Modes tehnoloģiju institūtu, viņas specializācijas joma – ilgtspējīgs dizains. Māksliniece piedalījusies izstādēs un modes šovos, kā arī sniegusi publiskas prezentācijas gan Eiropā, gan ASV. Bijusi starptautiskās izstādes “Art of Fashion” kuratore un dalībniece galerijā %9Hamburgā, kā arī vadošā referente Globālajā Ilgtspējīgas modes nedēļā Budapeštā 2017. gadā.

Māksliniece dzimusi Hamburgā un dzīvojusi un strādājusi Ņujorkā, Sanpaulu, Maskavā, Briselē, Londonā. Šobrīd dzīvo un strādā Ņujorkā un Hamburgā.

Izstāde būs apskatāma līdz 5. novembrim un noslēgsies  ar modes demonstrējumiem 5. novembrī no plkst.13:00 līdz 16:00 . Visi laipni gaidīti!

Saistītās ziņas