No 2. līdz 9. augustam notiks kino un fotogrāfijas vasaras skola “Dabas parādības”

No 2. līdz 9. augustam Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs norisināsies pirmā apvienotā ISSP un Baltic Analog Lab Kino un fotogrāfijas vasaras skola “Dabas parādības”. Tās fokusā būs fascinējošā dabas pasaule un radības mums apkārt. Papildu četrām analogā kino un fotogrāfijas darbnīcām programmā būs diskusijas un vieslekcijas, kuras vadīs dažādu dabas parādību pētnieki, vides zinātnieki un citi eksperti.

Nedēļas garumā vasaras skolā būs iespēja iedvesmoties no dažādiem dabas pētniekiem un saistīto jomu profesionāļiem. Biologs Tūrs Selga uzstāsies ar lekciju “Fotosintēze un fotokamera”, rakstnieks Rvīns Varde ar skolas dalībniekiem sarunāsies par putnu vērošanu, entomologs Uģis Piterāns aicinās pastaigā, īpašu uzmanību veltot kukaiņu paradumiem, fotogrāfs Aigas Jukna dalīsies ar kukaiņu portretiem, uzņemtiem ar īpašu supermakro tehniku, Pasaules Dabas fonda pārstāvis Uģis Rotbergs vadīs lekciju par mākslas un dabaszinātņu mijiedarbību. Savukārt piektdien, 7. jūlijā, tiešsaistes režīmā pasaulslavenais fotogrāfs un dabas pētnieks Roberts Žao Renhujs (Robert Zhao Renhui) no Kritisko zoologu institūta (Institute of Critical Zoologists) lekcijā “Dokumentējot dabu” stāstīs par nepieciešamību pārvērtēt cilvēku attiecības ar dabu, ņemot vērā pašreizējo klimata krīzi.

Vasaras skolā piedalīsies 30 dalībnieki (fotogrāfi, kino mākslinieki un citi), kuri ir izvēlēti, balstoties uz iesūtītajiem pieteikumiem. Vasaras skolas noslēgumā, 9. augustā plkst. 16.00, ikviens interesents aicināts apmeklēt publisko bezmaksas pasākumu Ruckas muižas parkā, kurā tiks prezentēts nedēļas garumā paveiktais.

 

Saistītās ziņas