LKA Diplomdarba filmu scenāriju izveides un attīstīšanas meistardarbnīca

large_2fd4

Šīs vasaras pēdējā augusta nedēļā Ruckā viesojās Latvijas Kultūras akadēmijas kino režijas un operatoru programmu pēdējo kursu studenti, lai attīstītu savu diplomdarbu filmu scenārijus.

Radošā vasaras skola noritēja pieredzējuša, profesionāla kino scenārista Vladimira Gromova (Polija) virsvadībā ar LKA Audiovizuālās mākslas katedras pasniedzēju atbalstu. Šīs meistardarbnīcas ir papildinājums studiju programmai, dodot iespēju padziļināti un intensīvi strādāt pie diplomdarba filmas scenārija. Profesionāļi sniedza studentiem plašāku redzējumu un strukturētu, mērķtiecīgu darbu analīzi. Tieši pārdomāts scenārijs ir priekšnosacījums labai filmai.

Filmu scenāriju izveides un attīstīšanas meistardarbnīcā piedalījās LKA bakalaura programmas Audiovizuālās mākslas Kino režijas un operatoru 4.kursa studenti un LKA maģistratūras programmas Audiovizuālās mākslas Kino režijas 2.kursa studenti profesora Pētera Krilova vadībā.

Situācija, kad studenti ir atrauti no citiem ikdienas darbiem un regulārā mācību procesa, sniedz iespēju salīdzinoši īsā laikā paveikt lielu darba apjomu, un efektīvi radoši strādāt gan individuāli, gan grupā.

Šīs meistardarbnīcas bija turpinājums iepriekšējā gada sekmīgajai LKA aktieru katedras vasaras skolai. Ieguldījumu var redzēt gan LKA šogad beigušā aktieru kursa, gan tagadējā 4. režijas kursa mācību un radošajos darbos.

 

Saistītās ziņas