LLMC aicina apmeklēt Vasaras skolas „Error?!” lekciju un darbnīcu programmu

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs aicina apmeklēt Vasaras skolas „Error?!” lekciju un darbnīcu programmu, kuru vadīs latviešu un ārvalstu mākslas teorētiķi, kino pētnieki, literāti un mākslinieki. Vasaras skola „Error?!” norisinās no 11. jūnija līdz 16. jūnijam Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs. Skolas šī gada tēma ir „Maldīšanās nozīme domāšanā un mākslā”, lektori un dalībnieki meklēs atbildes uz jautājumiem – kāda ir kļūdīšanās un maldīšanās loma jaunu zināšanu un pieredžu gūšanā? Kā kļūdas izgaismo sistēmas un struktūras, uz kurām paļaujamies? Vai maldīšanās un nejaušības var kļūst par apzinātu praksi?

Starp lektoriem minams Maikls Ramskers (Michael Ramscar), kurš ieguvis mākslīgā intelekta un kognitīvo zinātņu doktora grādu Edinburgas Universitātē un šobrīd strādā Tībingenas Universitātes Lingvistikas katedrā kā vecākais pētnieks. Viņa pašreizējo pētījumu mērķis ir izprast un izskaidrot cilvēka ikdienā lietotos jēdzienus, saprātu un valodu, izmantojot mācīšanās un atmiņas psiholoģiskos un neiroloģiskos aspektus, tādējādi cenšoties izveidot precīzāku datorizētu prāta izpratni.

Ar lekciju piedalīsies arī Roza Baroci (Rosa Barotsi), kura ieguvusi doktora grādu Kembridžas Universitātē par pētījumu „Laikmetīgais Eiropas kino, laiks un ikdiena”. Autore diskutē par to, ko mūsdienās nozīmē veidot politisku kino, apskatot lēnā kino „nespēju” radīt efektīvus vēstījumus. Arī kino zinātniece Elīna Reitere, kura janvārī Maincas universitātē Vācijā aizstāvēja doktora darbu Narration in Slow Cinema?, savā lekcijā pievērsīsies lēnā kino fenomenam.

Programmā ietverta arī Trevisa Džepesena (Travis Jeppesen) lekcija. Papildus romānu rakstnieka, mākslas kritiķa un dzejnieka darbam Treviss Džepesens ir attīstījis žanru, ko viņš pats dēvē par „objektorientētu rakstīšanu” (object-oriented writing) – rakstīšanu, ar ko tiek uzburta subjektīva tikšanās ar mākslas objektiem un reakcija uz tiem. 2014. gadā viņa objektorientētā rakstīšana bija apskatāma Vitnija biennālē ASV un viņa solo izstādē Vilkinsona galerijā Londonā. Treviss Džepesens kā vieslektors pasniedzis Goldsmita koledžā un Karaliskajā Mākslas koledžā Londonā.

Apmeklētājiem būs iespēja noklausīties arī Londonā dzīvojošā rakstnieka, kuratora un žurnāla Frieze redaktora asistenta Pola Klintona (Paul Clinton) lekciju Representational and Political Issues Coming from Artists Working with Stupidity. Pols Klintons ir lasījis lekcijas par mākslu, muļķību un queer theory Goldsmita koledžā un bijis viens no izstādes duh? Art & Stupidity kuratoriem Focal Point galerijā Lielbritānijā.

Bezt atsevišķi minētajiem LLMC Vasaras skolā lekcijas lasīs arī igauņu mākslas kritiķis Indreks Grigors (Indrek Grigor), mākslinieks un horeogrāfs no Nīderlandes Eds Shautens (Edd Schouten), islandiešu mākslinieks Stirmirs Erns Gudmundsons (Styrmir Örn Guðmundsson), māksliniece Laura Prikule, teorētiķis Haralds Matulis, mākslinieks Kaspars Groševs, sociālantropologs Roberts Ķīlis, Rīgas Ekonomikas augstskolas Ekonomikas departamenta vadītājs Mortens Hansens, dzejnieks un publicists Kārlis Vērdiņš.

Vasaras skolas lekciju un darbnīcu programma

11.06.
18:00-19:00 Diskusija Error?! The Role of Erring in Thinking and Art
19:00-20:00 Izstādes Collective (Im)Possibilities: The Dysfunction of Dilettantism atklāšana. Kurators: Indreks Grigors (Igaunija)
12.06.
10:00-11:30 Michael Ramscar. Bringing Order to Chaos – How the Mind Learns Through Error
12:00-13:00 Indrek Grigor. Manuscripts Don’t Burn. The Unwritten Text and Its Author
14:00-16:00 Edd Schouten. Frame=(d)word Walking
16:00-16:40 Edd Schouten. Artist talk
21:00 Filma Goodbye, Dragon Inn (Bu San, dir. Ming-liang Tsai, 2003)
13.06.
10:00-11:30 Rosa Barotsi, Elīna Reitere. Slow Cinema
11:50-13:00 Elīna Reitere. Slow Narration in the Cinema. Rosa Barotsi. Errant Visions: Slow Cinema and the Failures of Efficiency
14:00-16:00 Laura Prikule. Conceptual Beach Tennis
16:00-16:40 Laura Prikule. Artist talk
17:00-18:00 Haralds Matulis. Workshop on Absurd
21:00/22:00 Styrmir Örn Guðmundsson. The Night Debate
14.06.
10:00-11:00 Kārlis Vērdiņš. Being Dumb / Conceptual Writing reading workshop
11:30-12:30 Morten Hansen. Lecture
15:00-16:00 Kaspars Groševs. Personal Contract for the Composition of Nebula
16:30-18:00 Paul Clinton. Unpacking the Political and Representational Issues Coming from Artists and Critics Working with Stupidity
15.06.
10:00-13:00 Travis Jeppesen. Object-oriented Writing at the Latvian Diaspora Art Museum
16:00-17:00 Roberts Ķīlis. Lure of sign fallacy

Lekcijas notiks angļu valodā un to apmeklējums ir bez maksas, tomēr interesentiem netiek nodrošināta ēdināšana un nakšņosana

Šī gada LLMC Vasaras skolas programmas kuratori: Zane Zajančkauska, Valts Miķelsons, Inga Lāce un Andra Silapētere. LLMC Vasaras skola tiek organizēta LLMC izglītības programmas ietvaros. Šīs programmas pamatā ir aktuālu laikmetīgās mākslas norišu iepazīšana lekciju, sarunu, darbnīcu un citu diskursīvu notikumu formātā ar mērķi stiprināt neformālās izglītības, kritiskās domāšanas un diskusijas attīstību Latvijas mākslas vidē.

Projektu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Cēsu novada pašvaldība, Eiropas Savienības programma „Creative Europe”

Saistītās ziņas