2021. gadā, spītējot Covid-19 pandēmijas radītajiem pulcēšanās ierobežojumiem, Ruckas mākslas rezidenču centrā sekmīgi notikušas vairākas sabiedriski nozīmīgas norises. Noorganizētas četras starptautiskas mākslinieku rezidences ar 40 mākslinieku dalību pārstāvot vairāk nekā 15 dažādas valstis. Rezidenču noslēgumā Ruckas parkā un Cēsu pilsētvidē radot brīvdabas izstādes – “Apslēptie dārgumi” un “Mākslas kūre”. Savukārt Serbijā un Melnkalnē Ruckas mākslas fonda un sadarbības partneru Kulturanova (Serbija) un Art365 (Melkalne) Radošās Eriopas programmas “Kultūra” ietvaros īstenotā projekta “Neredzmās dzīves” rezidencēs piedalījušies 10 jaunie latviešu mākslinieki no teātra un filmu nozarēm. Paralēli tam klātienē un tiešsaistē notikušas izglītojošas lekcijas un darbnīcas par aprites ekonomikas principu izmantošanu mākslā, kultūrā, izglītībā un uzņēmējdarbībā un Ruckas muižas saistību ar dzelzceļa vēsturi Latvijā.
2021. gada augustā sadarbībā ar Cēsu Pluriversitāti un Latvijas Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociāciju sarunu festivāla Lampa laikā Ruckas muižā noorganizētas vairākas diskusijas par kultūru, mākslu, izglītību un ikdienišķām tēmām. Rezidenču centrā notikušas biedrības ISSP, Latvijas Jaunā teātra institūta un Latvijas Jauno zinātnieku apvienības vasaras skolas un meistardarbnīcas kultūras nozares profesionāļiem. Savukārt Ruckas muižas pagalmā jau otro vasaru tradicionāli notika Sansusī muzikālais vakars Cēsīs, ko apmeklēja gan Cēsu novada iedzīvotāji, gan viesi no Rīgas un citām Latvijas vietām.
Īpašs paldies grantu programmi “Aktīvo iedzīvotāju fonds”, ko finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu, par iespēju īstenot projektu “Ruckas mākslas fonda kapacitātes veicināšana”, kura mērķis bija uzlabot Ruckas mākslas fonda komunikācijas kapacitāti, izstrādājot komunikācijas stratēģiju un pilnveidojot mājaslapu. Rezultātā esam izveidojuši komunikācijas stratēģiju dažādām mērķa grupām – māksliniekiem, potenciālajiem projektu sadarbības partneriem un biznesa klientiem, un dažādiem komunikācijas kanāliem, kā arī izstrādājuši viegli administrējamu un mobilajām ierīcēm piemērotu mājaslapu ar atjauninātu un dažādām klientu grupām pielāgotu informāciju, lai palielinātu no projektu finansējuma neatkarīgu ieņēmumu pieaugumu. Projekta kopējais finansējums ir 8 444.39 EUR, ko 100% apmērā finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.
Pateicamies mūsu finansiālajiem atbalstītājiem Radošās Eiropas programmai “Kultūra”, Valsts kultūrkapitāla fondam, Latvijas Republikas Kultūras ministrijai un Sabiedrības integrācijas fondam, Cēsu novada pašvaldībai, kā arī sadarbības partneriem Cēsu Pluriversitātei, biedrībai ISSP, Latvijas Jaunā teātra institūtam, biedrībai Sansusī, mākslas telpai Mala un Latvijas Jauno zinātnieku apvienībai.