Noslēgusies 2020.gada rudens rezidence

Ruckas mākslas rezidenču centra 2020.gada rudens rezidencē uzturējās un projektus īstenoja 6 mākslinieki No Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas un Igaunijas:

Viktorija Eksta (Latvija)
Emily Seville (Lielbritānija)
Tim Sullivan (Lielbritānija)
Andrius Rugys (Lietuva)
Viktorija Bernotaitė (Lietuva)
Joaquín Sendino (Igaunija)

Rudens rezidences laikā no 15. septembra līdz 28. oktobrim lietuviešu mākslinieks Andrius Rugys tikās ar Cēsu novada lopkopjiem, govju turēšanas parašu izziņas nolūkos priekš sava projekta “Svētā govs procesā”. Septembrī mākslinieks Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkņiem vadīja skaņas dizaina meistarklasi un pēc tam uzstājās ar lekciju par savu projektu “Svētā govs procesā”. Savukārt no 2. līdz 4.oktobrim notika mākslinieka Andrius Rugys projekta “Svētā govs procesā” prezentācija un darbnīca zaļā dzīvesveida festivālā GreenFest ‘20, Zaļās Villas Kvartālā, Siguldā.

Septembrī mākslas rezidences dalībnieces Emily Seville un Viktorija Bernotaite viesojās Vides risinājumu institūtā, lai piedalītos sarunā par vides izpētes un mākslas mijiedarbību komunikācijā ar sabiedrību. Saruna māksliniecēm nostiprināja vēlmi iekļaut vides elementus savos darbos. Britu māksliniece Emily Seville oktobrī vadīja keramikas meistarklases Cēsu pilsētas Mākslas skolas audzēkņiem, kuru galvenais iedvesmas avots bija Ruckas parkā atrodamie vides elementi – koku lapas, zari un dažādi augi. Māksliniece rudens rezidences laikā no 21. septembra līdz 18. oktobrim sagatavoja arī materiālus izstādei sadarbībā ar Cēsu pilsētas Mākslas skolu 2021. gada pavasarī.

17. oktobrī, rudens rezidences noslēgumā, Ruckas parkā tika atklāta lietuviešu mākslinieces Viktorijas Bernotaites fotogrāfiju sērijas “Trūdi” izstāde, kura tapusi māksliniecei strādājot Ruckas mākslas rezidenču centrā 2020.gada rudenī. Lietuviešu māksliniece Viktorija Bernotaite savos darbos ar analogās fotogrāfijas medija starpniecību pēta cilvēka un dabas attiecības. Šajā darbu sērijā, ko iedvesmojusi Latvijas iedzīvotāju ciešā saikne ar mežiem, Viktorija pēta trūdēšanas nozīmi un tās skaistumu mežā.

Latviešu māksliniece Viktorija Eksta rudens rezidenci pavadīja strādājot pie materiālu sagatavošanas izstādei, kura būs apskatāma Cēsu mākslas festivāla ietvaros 2021.gada vasarā. Savukārt britu mākslinieks Tim Sullivan rezidences laikā turpināja ISSP rezidencē iesākto video projektu, filmējot dabas ainavas, kas tiks papildinātas ar kadriem no pilsētvides, kurus mākslinieks safilmēja ISSP rezidences laikā Rīgā.

Saistītās ziņas