Mūsu stāsts

Ideja par mākslas un dizaina rezidences “ELPA” izveidi Latgalē, Līvānu novada Turku pagastā radās 2023. gada vasarā. To veidoja divi apsvērumi – Ruckas mākslas rezidenču centra darbības beigšana Ruckas muižā Cēsīs un jautājums, kur turpināt rezidenču centra darbību, un pārdomas par to, ko darīt ar mazu naturālo lauku saimniecību, kad tās pēdējā saimniece devusies aizsaulē.  No vienas puses bija ideja, kurai vairs nebija fiziskas vietas, un no otras puses – fiziska vieta, kur bija zaudējusi tās oriģinālo pielietojumu. Šie divi apsvērumi kļuva par pamatu jaunas rezidences vīzijai, kas balstās uz satikšanos, elpas ievilkšanu un mainību.

Ieva Ūbele

Dibinātāja / producente

Ieva ir pieredzējusi audiovizuālo un kultūras projektu producente. Viņa ieguvusi maģistra grāds sociālajā antroploloģijā Rīgas Stradiņa universitātē un biznesa vadības grādu Starptautiskajā vadītāju tālākizglītības centrā – Bledas menedžmenta skolā Slovēnijā.

Ieva atbild par rezidences stratēģisko attīstību, starptautisko sakaru veidošanu, jaunu projektu attīstīšanu un finansējuma piesaisti.