Programmas Theatre Expanded noslēguma semināri

No 23. līdz 27. augustam Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs notiks ERAF Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas atbalstītās profesionālās apmācību programmas „Theatre Expanded” noslēguma semināri teātra un citu skatuves mākslas jomu menedžmenta studentiem un jaunajiem profesionāļiem.

23. un 24. augustā ar studentiem strādās franču teātra darbinieks Matjē Gorī (Matthieu Goeury). Viņa seminārā tiks aplūkots, ko nozīmē vadīt laikmetīgā teātra centru un veidot tā sezonu, kā arī analizēti dažādi netradicionāli festivāla modeļi. 26. un 27. augustā, savukārt, notiks vācu teātra pētnieka un kuratora Floriana Malcahera (Florian Malzacher) seminārs par performatīvu kuratora darbu laikmetīgajā teātrī.

Floriana Malcahera seminārs tiks atklāts 26. augustā plkst. 10.00 ar lekciju On performative curating, kas ir atvērta ikvienam interesentam (angļu valodā, ieeja bez maksas, ilgums – 1h30).

Franču izcelsmes producents un kurators Matjē Gorī dzīvo Briselē un strādā teātra, vizuālās mākslas un mūzikas jomā. Viņš ir radījis apstākļus daudzu jaunu mākslinieku attīstībai un izaugsmei, piedalījies Beļģijas skatuves mākslas un mūzikas centra Vooruit programmas veidošanā un sarīkojis inovatīvus festivālus Possible Futures, (IM)Possible Futures un Smells Like Circus. Viņa darbības centrā ir ētika, sociāli politiskā iesaiste un līdzdalība, solidaritāte, daudzveidība, pragmatisms un nopietnība saprāta robežās.

Kopš 2012. gada Florians Malcahers ir vācu neatkarīgā teātra festivāla Impulse (Ķelne, Diseldorfa, Mulheima/Rūra) mākslinieciskais direktors. Viņš ir arī neatkarīgs kurators, dramaturgs un rakstnieks. No 2006. līdz 2012. gadam Malcahers bija viens no starpdisciplinārā mākslas festivāla steirischer herbst (Grāca, Austrija) programmas veidotājiem. Grāmatu “Truth is Concrete. A Handbook for Artistic Strategies in Real Politics” (Sternberg Press Berlin, 2014) un “Not Just a Mirror. Searching for the Political Theatre of Today” (Alexander Verlag Berlin / Live Arts Development Agency London, 2015) idejas autors, redaktors un vairaku rakstu autors. Sarakstījis grāmatas par leģendārajām teātra kompānijām Forced Entertainment un Rimini Protokoll. Kā dramaturgs sadarbojies ar amerikāņu kompāniju Nature Theatre of Oklahoma.

Programmā piedalās 22 dalībnieki no Latvijas un Igaunijas: Māra Pāvula, Melānija Dubra, Anna Zagorska, Anna Sīle, Evija Sedola, Katrīna Dūka, Katrīna Daugule, Ina Ločmele, Tālivaldis Tālis Āboliņš, Ieva Cīrule, Liene Jurgelāne, Madara Enzele, Lauma Kaudzīte, Madara Sokolova, Kristīne Liniņa, Daiga Rutka, Lāsma Bērtule, Terēze Šulca, Dārta Ceriņa, Patrīcija Kolāte, Mairi Hüüdma, Grete Nellis.

Rīko Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar Igaunijas teātra centru „Vaba Lava” un Ruckas mākslas rezidenču centru.

Atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) Centrālā Baltijas jūras reģiona programma 2014-2020 un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Saistītās ziņas