Ruckā notikusi DELNAS atklātības un pretkorupcijas vasaras skola.

No 28. jūnija līdz 1. jūlijam Ruckas mākslas rezidenču centrā notika Sabiedrība par atklātību – Delna rīkota atklātības un pretkorupcijas vasaras skola, kas pulcēja 25 motivētākos, aktīvākos Latvijas nākotnes līderus vecumā no 18 līdz 29 gadiem no visas Latvijas, kas uzsākuši profesionālās gaitas politikas, žurnālistikas, tieslietu, finanšu nozarēs vai arī demonstrē dziļu interesi tajās. Lai interesantās un intereraktīvās nodarbībās sīkāk izzinātu tādus jautājumus kā korupcijas atmaskošana, korupcijas ietekme uz valsts attīstību, valsts un sabiedrības attiecības, lobēšana, cīņa ar korupciju Latvijā, kritiskā domāšana, pilsoniskā līdzdalība. Nodarbības vadīja zinošākie Latvijas un ārvalstu eksperti. 

Četru dienu programma iekļāva ne tikai lekcijas un praktiskus uzdevumus, bet arī dalību sarunu festivālā LAMPA, komandas darbu un jaunus kontaktus. Vasaras skolas mērķis ir veicināt cīņu ar korupciju Latvijā, sniedzot jauniešiem praktiskas zināšanas un sagatavojot aktīvai līdzdalībai cīņā pret korupciju gan darbojoties savā profesijā, gan ārpus tās.

2016. un 2017. gada vasaras skolas dalībnieki atzīst, ka ieguva noderīgus kontaktus, zināšanas un izpratni par politiskajiem procesiem un lēmumu pieņemšanu, kā arī jaunu skatījumu uz korupcijas jautājumiem. Viņi īpaši novērtēja nepiespiesto atmosfēru un praktiskos uzdevumus, kā arī iespējas trenēt personīgās prasmes, gūt pozitīvas emocijas, piedzīvojumus un jaunus kontaktus!

Ieskats Delnas Atklātības un pretkorupcijas vasaras skolas 2016 un 2017 norisē.

 

IMG_5379

IMG_5406

IMG_5371

Saistītās ziņas