Sākas Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vasaras skola


Otrā Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LLMC) vasaras skola “Šī ir rītdiena!” sāksies rīt ar paneļdiskusiju par centrālo tēmu – nākotne šodienā. Sešas dienas, jauni un enerģiski mākslinieki, mākslas kritiķi, kuratori un kultūras projektu menedžeri no Baltijas valstīm piedalīsies daudzpusīgā izglītības programmā, kas sastāvēs no diskusijām, lekcijām un radošajām darbnīcām.

Frāze „Šī ir rītdiena!” citē leģendāro izstādi „This Is Tomorrow!”, kas 1956.gadā notika Vaitčapelas galerijā Londonā un kurā mākslinieki, mūziķi, arhitekti, grafiskie dizaineri veidoja savas versijas par mākslas un aktuālās kultūras savstarpējo iespaidošanos.

Arī LLMC vasaras skolas uzmanības centrā ir sadarbība starp dažādiem mākslas pārstāvjiem – māksliniekiem, kuratoriem, producentiem, kritiķiem, kopā izzinot un veidojot savus skatījumus, arī vīzijas par šodienas un rītdienas procesiem mākslā un kultūrā. Dalībniekiem tiks piedāvāta daudzveidīga teorētisku un praktisku aktivitāšu programma, ko veidos Latvijas un starptautisku lektoru vadītas lekcijas, semināri, darbnīcas, diskusijas, kā arī patstāvīgu radošo projektu izstrādāšana.

Lekcijas un darbnīcas vadīs starptautiski atzīti mākslinieki, kuratori, teorētiķi un filosofi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un citām Eiropas valstīm. Lielākā daļa no vasaras skolas programmas – lekcijas un prezentācijas – būs publiski pieejamas visiem interesentiem (lekcijas notiks angļu valodā).

Plašāka informācija par LLMC vasaras skolu pieejam šeit

Saistītās ziņas