Spāņu mākslinieces Zulema Galeano izstāde „Lidojums”

Šo ceturtdien, 9. novembrī, plkst. 18.30 Mākslas telpā MALA notiks spāņu mākslinieces Zulemas Galeano zīmējumu izstādes „Lidojums” atklāšana. Zīmējumi  tapuši Cēsīs māksliniecei piedaloties Ruckas mākslas rezidenču centra starptautiskās rezidenču programmas ietvaros 2017. gada oktobrī un novembrī.

Izstāde „Lidojums. Apdraudētās putnu sugas Latvijā un cilvēku migrācija” ir veltīta  migrācijas tēmai. Tiem izšķīrīgajiem brīžiem dzīvē, kad runa ir par valsts sadalīšanos, jaunu robežu,  jaunu žogu parādīšanos, kariem, valsts neatkarības apdraudējumiem un pašās beigās arī zināmu neapmierinātību pret imigrantiem. Klimatu pārmaiņu izraisīto seku rezultātā dzīvnieki cieš tādā pašā mērā kā cilvēki.  Zulemas darbos būs redzami Latvijā satikto cilvēku portreti, kas pārcēlušies uz dzīvi no ārvalstīm, kā arī  putnu portreti, kuri Latvijā ir apdraudēto sugu statusā .

Zulema Galeano dzimusi Barselonā,  darbojas vizuālās mākslas jomā. Par mākslu viņa interesējusies jau kopš bērnības. Studējusi reklāmu un sabiedriskās attiecības Barselonas autunomajā universitātē, grāmatu ilustrāciju La Llotja mākslas skolā un glezniecību Barselonas universitātē. Vairāku bērnu grāmatu ilustrāciju autore, sadarbojusies ar dažādiem laikrakstiem un žurnāliem. Viņas darbi izstādīti gan personālizstādēs, gan grupu izstādēs.Pagājušā gadā konkursa kārtībā Zulema ieguva iespēju vienu mēnesi Ruckas mākslas rezidenču centra starptautiskās rezidenču programmas ietvaros pavadīt un radoši strādāt Cēsīs.

Darbos māksliniece pievēršas tādām tēmām kā pagātne, zemapziņa un sievišķība. Tāpat Zulema vēlas caur darbiem rosināt aizdomāties par fizisko, emocionālo un garīgo  labsajūtu. Vairāk par mākslinieci skatīt www.zulemagaleano.com.

Visi laipni gaidīti 9. novembrī 18.30 mākslas telpā „MALA” uz tikšanos ar mākslinieci! Izstāde būs apskatāma līdz 8. decembrim.

Izstādi organizē Ruckas mākslas rezidenču centrs sadarbībā ar māklsas telpu „MALA”, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

 

CdiSP logo.png  

Saistītās ziņas