Starptautiskā mākslas projekta “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” izstāde Ruckas parkā

Ruckas mākslas fonds un Norvēģijā bāzētais zinātnes centrs Vitenparken aicina apmeklēt izstādi Ruckas parkā. Izstāde skatāma līdz 20. augustam. Tā tapusi projekta ietvaros, kad laika posmā no 11. – 15. jūlijam, radošajās darbnīcās bērni un jaunieši vecumā no 10 līdz 18 gadiem kopā ar māksliniekiem no Latvijas un Norvēģijas, ekspertiem un pavāriem no Pavāru mājas Līgatnē apsprieda un modelēja nākotni caur mākslas un ēdiena prizmu.

Nedēļas garumā, dažādās radošajās darbnīcās to dalībnieki kopā ar māksliniekiem, ekspertiem un pavāriem no Pavāru Mājas Līgatnē īstenoja dažādus mākslas un ēdiena eksperimentus – veidoja 3D ēdiena skulptūras, mākslā pārstrādāja austersēnes, kā arī radīja dažādus vizuālās mākslas darbus. Noslēdzoties darbnīcām, Ruckas parkā ir atklāta brīvdabas izstāde, kurā eksponēts atskats uz bērnu un jauniešu radītajiem mākslas objektiem, kas tapuši darbnīcu laikā.

Veidojot unikālus mākslas darbus apģērbu dizainā tika izmantotas austersēnes, radot jaunu ekoloģiski draudzīgu apģērbu, no kura tuvāko četru nedēļu laikā izaugs sēnes, pārvēršot to neredzētā ielu stila modē. Citā darbnīcā bērniem bija iespēja fantazēt par dzīvi un izdzīvošanu kosmosā, apskatot un nobaudot kosmosa ēdienus un kopīgi izvērtējot vai iespējams ēdienu atmosfērā izaudzēt arī pašiem. Darbnīcās jaunieši izstrādāja jaunas ēdiena receptes no ēdieniem, ko ēd ikdienā, meklēja dažādas to kombinācijas. Ēdienu fasēja formātos, kas vislabāk piemēroti ēšanai kosmosā – smūtijā, enerģijas batoniņā un pastā. Darbnīcu laikā pie bērniem viesojās arī biologs Māris Olte, kurš bērnus tuvāk iepazīstināja ar Amerikas signālvēzi un vietējām vēžu sugām, pēc tam kopā ar mākslinieci izveidoja interaktīvu spēli par tiem. Ar mākslīgā intelekta un pārtikas 3D printera palīdzību tika veidotas pārtikas skulptūras no līdz šim neredzētām radībām. Izmantojot polaroid fotogrāfijas un glezniecības tehnikas tika atklāti dārza un mākslas noslēpumi.

Kopumā darbnīcas aptvēra vizuālās mākslas, performances, dizaina, audiovizuālo mediju mākslas, tehnoloģiju, bio-mākslas, vides zinātnes un gastronomijas jomas. Tas viss apskatāms izstādē. Izstādes atklāšana notika 16. jūlijā, kur Ruckas mākslas rezidenču centra apmeklētāji tika cienāti ar “Nāriņu zupu” un Ruckas parkā tika ierakta laika kapsula, kas sevī glabās projekta dalībnieku un tajā iesaistīto mākslinieku, pavāru, pieaicināto ekspertu pieņēmumus par nākotnes ēdienu.

Projektu īsteno Ruckas mākslas fonds un zinātnes centrs Vitenparken, kas atrodas Norvēģijas zinātnes universitātes telpās. Projektu “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” (Nr. EEZ/2022/2/23) finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus.

#EEANorwayGrants #EEANorwayGrantsLatvia #artfoodnextgeneration #futurefoods

Aktuālā projekta informācija: www.next.rucka.lv

Saistītās ziņas

Īsfilma “Nākotnes kontūras” dokumentē jaunās paaudzes radošo potenciālu

Ruckas mākslas fonds un Norvēģijā bāzētais zinātnes centrs Vitenparken sagatavojuši dokumentālu stāstu “Nākotnes kontūras”, iezīmējot bērnu un jauniešu radošo potenciālu cīņai ar šodienas un nākotnes krīzēm. Jaunā paaudze caur īsfilmu iedrošina skatītājus iztēloties dažādus nākotnes scenārijus mūsdienās aktuālām problēmām un aicina veidot jaunas nākotnes kontūras ar mākslas starpniecību jau šodien.

Read more

Aicinām uz projekta noslēguma pasākumu un īsfilmas “Nākotnes kontūras” pirmizrādi

Ruckas mākslas fonds un Norvēģijā bāzētais zinātnes centrs Vitenparken ielūdz uz projekta “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” noslēguma pasākumu, kas notiks 2023. gada 6. novembrī plkst. 18:00 Kino Cēsis, Raunas ielā 12, Cēsīs un tiešsaistē Rucas Facebook lapā. Noslēguma pasākumā paredzēta projekta ietvaros tapušās īsfilmas “Nākotnes kontūras” pirmizrāde. Projekta “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” festivāla ietvaros

Read more

Aicinām uz festivāla “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” aktivitātēm Ruckas muižā

Festivāla “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” bērniem un jauniešiem ietvaros mākslinieki, eksperti, pavāri un radošo darbnīcu dalībnieki kopīgi modelēs nākotni caur mākslas un ēdiena prizmu. Katru dienu atklātajā stundā būs gaidāmi pārsteigumi un iespēja nobaudīt dažādus interesantus ēdienus un ēdiena eksperimentus. Aicinām pievienoties mums šajā radošajā ceļojumā!  No 11. jūlija līdz 15. jūlijam

Read more

Starptautiskā mākslas projekta “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” īstenotāji aicina jauniešus pieteikties darbnīcām

Ruckas mākslas fonds un Norvēģijā bāzētais zinātnes centrs Vitenparken projekta “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” ietvaros, laika posmā no 11. – 15. jūlijam, Cēsīs, Ruckas mākslas rezidenču centrā aicina jauniešus vecumā no 10 – 18 gadiem apmeklēt radošas darbnīcas. Bezmaksas darbnīcās kopā ar mākslas profesionāļiem, ekspertiem un pavāriem no Norvēģijas un Latvijas caur

Read more