“Vadātāja” pietura Ruckas muižā 20. maijā plkst. 18.00

 

20. maijā ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls “Vadātājs” viesosies Ruckas muižā, kas sestdienas vakarā piepildīs mākslas rezidenču centru ar spilgtu programmu un lielisku atmosfēru. Ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls „Vadātājs” ir draudzīgs gan ģimenēm ar bērniem, gan arī jauniešiem. Ieeja pasākumā ir bez maksas un gaidīsim ikvienu, kuram ir interese par mūsdienu kultūras aktualitātēm. Sākums plkst. 18.00

Vakara programmā tiks piedāvātas gan spilgtas muzikālas, gan arī radošas un sabiedrībā zināmu kultūras darbinieku performances. Muzikālo sadaļu šoreiz pārstāvēs dziesminiece un Austras balvas laureāte Alise Joste, kuras koncerti vienmēr ir izcēlušies ar īpašu intimitāti un sirsnību, kā arī cēsiniece Ieva Vītoliņa, kas uzstāsies ar elektroniskās mūzikas performanci, kurā izmantotas digitālās skaņas, balss un dažādas ierakstītas apkārtējās vides skaņas elementi. Par saviesīgāko un enerģiskāko vakara sadaļu parūpēsies jokšlāgeransamblis “Čipsis un Dullais” paplašinātajā bigbenda sastāvā. Ļoti gaidīts vakara notikums būs zīmējumu izrāde – improvizācija  “Lūdzu”, kurā dažādus stāstus kopā ar mūziķi Laumu Kazaku un skatītājiem radīs viens no Latvijas improvizācijas teātra pamatlicējiem Varis Klausītājs. Neviltotu uzmanību saņems arī kolektīvs “Mēs dzeram un rakstām texxxtus” ar priekšlasījumu “Ko darīt, ja tev šķiet, ka vari smieklīgi rakstīt”. Publiciste un rakstniece Anete Konste kopā ar žurnālisti Elīnu Kolāti jau ierasti apmeklē dažādus sabiedriskus pasākumus — no partiju kongresiem līdz mūzikas apbalvošanas ceremonijām. Arī šoreiz satīriski apraksti un pastāsti un labāko aprakstu fragmenti no līdz šim pieredzētā. Vakaru papildinās arī Dj  cīkstiņš un mini lektorijs “Dziesmas un stāsti” kopā ar divām latviešu režisorēm Lieni Lindi un Martu Martinsoni. Klausītājiem šo divu atšķirīgo un muzikālo cīņu vēl interesantāku un vērtīgāku padarīs abu dīdžeju komentāri un stāsti par atskaņotajiem skaņdarbiem un to nozīmi abu režisoru dzīvēs. Līdztekus festivāla mākslinieku priekšnesumiem tiks izrādīta arī jaunākā latviešu režisoru īsfilmu programma.

Festivālu ”Vadātājs“ organizē biedrība „HI” un to atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, VEF Radiotehnika RRR un tipogrāfija “Gūtenbergs”.

 

Festivāla ”Vadātājs” aktualitātēm aicinām sekot:

 www.facebook.com/CelojosaisFestivalsVadatajs un @vadatajsfest Twiterī.

Saistītās ziņas