Vebinārs #2 “KOPIENU MĀKSLA UN ĒTIKA”

➡️ TEORIJA | Gundega Laiviņa
“Uzmanība kā ētikas forma. Koprades prakses laikmetīgajā teātrī Latvijā un starptautiski”

Lekcija aplūko laikmetīgā teātra virzienus un prakses, kuru pamatā ir kopīga radīšana ar vietu, laiku un kopienām – gan cilvēkiem, gan citām būtnēm, gan lietu pasauli. Tā pieskaras ar kopradi saistītiem ētiskajiem aspektiem, jaunā materiālisma idejām un atklāj, kā un kādēļ virkne 21. gadsimta mākslinieku no visa centrā esošiem radītājiem pamazām kļūst par plaša, dzīva un vibrējoša tīklojuma dalībniekiem.

Gundega Laiviņa ir skatuves mākslas un starpdisciplināru notikumu kuratore un pasniedzēja Latvijas Mākslas akadēmijā. Līdz 2020. gadam vadījusi Latvijas Jaunā teātra institūtu un Starptautisko jaunā teātra festivālu “Homo Novus”. Studējusi mūziku, kultūras teoriju, sociālo antropoloģiju Latvijā un urbāno vietradi Bruklinā, ieguvusi vairākus starptautiskus sertifikātus mākslas menedžmentā un kultūras projektu vadībā. Šobrīd dzīvo Ņujorkā.

➡️ PRAKSE | Anda Lāce
“Sansusī labklājības rezidence”

Lekcija atklāj Sansusī pieredzi kopienu mākslas veidošanā un to, kā normalizēt dažādību, kopīgi pavadīt laiku slēgtās institūcijās un ārpus tām, un kā ir radīt laikmetīgo mākslu reģionos.

Andas Lāces glezniecība, performances, eksperimentālas instalācijas, skulpturāli objekti un citi darbi ir savstarpēji saistīti, cits citu papildinoši mākslas prakses veidi. Kopš 2019. gada Anda Lāce ir sociāli atbildīgās Sansusī labklājības rezidenču programmas kuratore, kā arī vada meistardarbnīcas, gan sadarbojoties ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru, gan dažādos citos projektos.

Četru lekciju – vebināru cikls par kopienu mākslas radīšanu iepazīstina ar galvenajiem konceptiem kopienu projektu veidošanā. Katrā vebinārā ar lekcijām uzstājas divi lektori, kuri pievēršas centrālajai tēmai gan teorētiski, gan praktiski. Lekciju – vebināru cikls ir lieliska iespēja iepazīt kopienā balstītus projektus un to veidotājus, kā arī smelties iedvesmu līdzdalīgu projektu īstenošanā.

Vebināra ieraksts pieejams arī Facebook: https://www.facebook.com/ruckaresidency/videos/620663716277238

Vebināru ciklu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par lekciju cikla saturu atbild Ruckas mākslas fonds.

#SIF_NVOFonds #kopienumaksla

Saistītās ziņas

Ekskursija iepazīstina ar “Kopienu projekta” veidošanas aizkulisēm

Sestdien, 19. augustā plkst. 13:00 Ruckas muižā Cēsīs notiks ekskursija izstādē “Kopienu projekts”. Izstādes kuratore Līga Lindenbauma iepazīstinās ar izstādes tapšanas aizkulisēm un ekspozīcijā skatāmajiem darbiem. Izstāde skatāma līdz 20. augustam. Izstādi veido sešu starpdisciplināru mākslinieku sadarbība ar pusaudžiem, senioriem, vājredzīgo kopienu, cilvēkiem ar funkcionāliem un garīga rakstura traucējumiem. Mākslas

Read more

Izstāde “Kopienu projekts” Cēsīs veido tiltu starp māksliniekiem un vietējām kopienām

No 30. jūnija līdz 20. augustam Ruckas muižā Cēsīs skatāma izstāde “Kopienu projekts”. Izstādi veido sešu starpdisciplināru mākslinieku sadarbība ar pusaudžiem, senioriem, vājredzīgo kopienu, cilvēkiem ar funkcionāliem un garīga rakstura traucējumiem. Mākslas darbu autori ir gan mākslinieki, gan vairāk nekā 100 kopienu pārstāvji. Ekspozīcija caur vizuālās mākslas darbiem ļauj iepazīt

Read more

Diskusija “Norises, par kurām nerunā”

Kopienu mākslas projektu veidotāji nereti saskaras ar neizpratni no mākslinieku, kultūras norišu veidotāju un finansētāju puses. Tas, ka šādu mākslas darbu līdzautori nav profesionāli mākslinieki un ka apskatītās tēmas nereti vēsta par ikdienas norisēm, rada apmulsumu un jautājumus: Vai šī ir māksla vai sociāls projekts? Kas šādos projektos ir autors

Read more

Lekciju cikls iedvesmo īstenot kopienu projektus

Lai izglītotu un iedvesmotu kopienu projektu īstenotājus, no 18. aprīļa līdz 10. maijam Ruckas mākslas fonds veidoja izzinošu lekciju ciklu par dažādu sabiedrības grupu iesaisti mākslas procesos. Ciklā ar vērtīgiem pieredzes stāstiem dalījās kopienu projektu veidotāji, atsedzot šīs mākslas prakses aizkulises un sniedzot praktiskus padomus kopienu projektu izstrādei nākotnē. Visas

Read more